Сусана Ангелова, бізнес-тренер Фармацевтичної Асоціації LegeArtis
Що таке ментальна карта?
Це дуже зручний ефективний спосіб запису та представлення інформації. Ментальні карти нотують на просторі одного аркушу процеси, що відбуваються у свідомості та підсвідомості людини: пов’язані думки, ідеї та образи. Концепція такого способу запису базується на феномені радіантного мислення людини. Центральна думка, яка потрапляє у фокус нашої уваги, запускає безліч споріднених ідей, а вони в свою чергу стають центрами нових асоціативних процесів. Мозок працює як біокомп’ютер, ідеї розходяться від чисельних інформаційних вузликів, подібних до фізичної архітектури мозку – системи нейронних зав’язків.
Якщо уявити цей процес наочно, він буде нагадувати астрономічне явище – як з радіанти, пункту небесної сфери, виходять траєкторії метеоритів одного потоку. Через це порівняння модель дістала назву «радіантного мислення».
А як «виглядають» ці думки-метеорити? Ви помічали, яким чином вони проносяться у вашій голові?
Хоча ментальна карта – це спосіб запису інформації, доречно використовувати слово «створення», адже для фіксації ідей краще застосовувати вербальні та невербальні візуальні засоби, і тому це дійсно творчий процес, що надзвичайно захоплює.
Ви можете малювати карти від руки, а можете використати програми-редактори. Наприклад, ось дуже проста нерозгалужена карта, створена в додатку XMind, в якій я ми відповідаю на питання: для чого можна застосовувати Карти розуму. Щоб її створити – треба лише помістити текст у робоче вікно інтерфейсу, а програма сама зробить гілки (Мал.1).
Мал. 1.Застосування Ментальних Карт
Читати повністю http://pharma-mama.com.ua/media/id=294/