Для чого потрібні і як застосувати Ментальні Карти?

Украина, 03124, г. Киев, Бизнес Центр «Гелиос», ул. Николая Василенко 7, оф. 704
На карте +38 (050) 381-85-67; (067) 551-28-71
04
Июл
2017
4534

Сусана Ангелова, бізнес-тренер Фармацевтичної Асоціації LegeArtis

Сучасний швидкоплинний світ – це навала інформації, яку хочеться опанувати та використати.

Для цього люди постійно створюють нові способи, серед яких наразі популярною стає методика Mindmap– ментальна карта.

Що таке ментальна карта?

Це дуже зручний ефективний спосіб запису та представлення інформації. Ментальні карти нотують на просторі одного аркушу процеси, що відбуваються у свідомості та підсвідомості людини: пов’язані думки, ідеї та образи. Концепція такого способу запису базується на феномені радіантного мислення людини. Центральна думка, яка потрапляє у фокус нашої уваги, запускає безліч споріднених ідей, а вони в свою чергу стають центрами нових асоціативних процесів. Мозок працює як біокомп’ютер, ідеї розходяться від чисельних інформаційних вузликів, подібних до фізичної архітектури мозку – системи нейронних зав’язків.

Якщо уявити цей процес наочно, він буде нагадувати астрономічне явище – як з радіанти, пункту небесної сфери, виходять траєкторії метеоритів одного потоку. Через це порівняння модель дістала назву «радіантного мислення».

А як «виглядають» ці думки-метеорити? Ви помічали, яким чином вони проносяться у вашій голові?

Насамперед, це слова та образи, що мають різний вид, колір, звучать і навіть смакують. Щомиті наш мозок пов’язує їх між собою, створює нові гештальти, а значить виробляє новий інформаційний продукт. Це мережевий візерунок, що виникає та блідніє під натиском наступної хвилі. Шкода втрачати! Треба зафіксувати цей вир ментальної активності!

Тоні Бузен, автор та популяризатор методики Mindmap радить нам використовувати природню інформаційну систему мозку, не силувати його.

Зараз, коли ви читаєте ці рядочки, ви слідкуєте за моїми думками у лінійній формі, так ніби я все це розповідаю слово за словом, теза за тезою. Адже у мовленні ми прив’язані до вектору часу і мусимо все, що хочемо сказати вистроїти у лінію. Проте, запам’ятовуємо ми інформацію не так! Ми розбираємо на частинки – ідеї, частинки – образи та вкладаємо ці цеглинки у радіантну мережу, дорощуємо нові гілки у старого дерева знання. Утворюємо зв’язки між подібною інформацією.

Хоча ментальна карта – це спосіб запису інформації, доречно використовувати слово «створення», адже для фіксації ідей краще застосовувати вербальні та невербальні візуальні засоби, і тому це дійсно творчий процес, що надзвичайно захоплює.

Ви можете малювати карти від руки, а можете використати програми-редактори. Наприклад, ось дуже проста нерозгалужена карта, створена в додатку XMind, в якій я ми відповідаю на питання: для чого можна застосовувати Карти розуму. Щоб її створити – треба лише помістити текст у робоче вікно інтерфейсу, а програма сама зробить гілки (Мал.1).

Мал. 1.Застосування Ментальних Карт

А тут я зафіксувала ідеї мозкового штурму «Лояльність до препарату» у програмі iMindMap, яка представляє думки у різний наочний спосіб (Мал.2 та 2/1).

Мал. 2 та 2/1.Ментальна карта: Лояльність до препарату  у 2-х варіантах

Звичайно, щоб оволодіти технологією карт розуму треба докласти певних зусиль, але воно того варте.

Створюючи ментальну карту, ми здатні записати та впорядкувати роботу мислення, уваги, уяви та пам’яті, досягти їхньої синергії, а значить підвищити загальну ефективність. Вдосконалюємося!

У наступних матеріалах ми детально розглянемо секрети ментальних карт.

До нових зустрічей!

Синоніми Mindmap

•       Карти розуму

•       Інтелект-карти

•       Когнитивні карти

•       Ментальні карти

•       Карти пам'яті

•       Діаграми зв'язків

•       Мапи думок

 

Календарь событий
Октябрь
2020
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2020 PharmaMama. Все права защищены